Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості
16. Інформація про отримання дозволу для ознайомлення з нею громадськості.
16.1. Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання
Повне та скорочене найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові Повне та коротке найменування юридичної особи або прізвище, власне ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця: Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» / ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Повне та скорочене найменування структурного підрозділу (філії) суб’єкта господарювання, контакти: Вінницька філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» / Вінницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України».
16.2. Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України
Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті): 44907200
Ідентифікаційний код відокремленого підрозділу (філії): 45165321
16.3. Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання
Місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи –підприємця та контакти: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка 1, тел. (044)5370537, електронна пошта office@grmu.com.ua
Місцезнаходження структурного підрозділу (філії) суб’єкта господарювання та контакти: 21012, Вінницька обл. м. Вінниця, провулок Костя Широцького, буд.24, тел. 0432 27 80 92, електронна пошта office.vn@grmu.com.ua.
16.4. Місцезнаходження об’єкта / промислового майданчика
Проммайданчик «Центр обслуговування клієнтів селища Вапнярка Томашпільської дільниці Тульчинського управління експлуатації газового господарства » Вінницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України»
24240, Вінницька обл. Тульчинський р-н, Вапнярська ТГ, селище Вапнярка, вул. Привокзальна 12.
Код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад:
Перший рівень: UA05000000000010236– Вінницька область
Другий рівень: UA05100000000022396 – Тульчинський район
Третій рівень: UA05100030000051497 – Вапнярська територіальна громада
Четвертий рівень: UA05100030010044215 – селище Вапнярка
16.5. Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля.
Згідно ст. 111 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», вимог ч. 2 та ч. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля та критеріїв визначення розширень і змін діяльності затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №1010, діяльність суб’єкта господарювання, а саме:
ТОВ «Газорозподільні мережі України» спеціалізується на розподіленні газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи (КВЕД 35.22).
Майданчик, що розглядається, розташований за адресою: 24240, Вінницька обл. Тульчинський р-н, Вапнярська ТГ, селище Вапнярка, вул. Привокзальна 12.
Виробнича діяльність, яку здійснює підприємство на проммайданчику прямо не передбачена вимогами ч. 2 та ч. 3 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критеріїв визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 №1010 та не підлягає оцінці впливу на довкілля. Згідно даних публічної кадастрової карти на майданчику, що розглядається відсутні об’єкти природно-заповідного фонду.
16.6. Перелік та загальний опис виробництв, технологічних процесів, технологічного устаткування об’єкта.
Вінницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» спеціалізується на розподіленні газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи. Майданчик «Центр обслуговування клієнтів селища Вапнярка Томашпільської дільниці Тульчинського управління експлуатації газового господарства» Вінницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» розташований за адресою: 24240, Вінницька обл. Тульчинський р-н, Вапнярська ТГ, селище Вапнярка, вул. Привокзальна 12.
На майданчику знаходиться центр обслуговування клієнтів, що забезпечує виконання робіт по розподілу природного газу з постачання споживачу та обслуговування клієнтів. Для теплопостачання будівлі облаштовано паливну де встановлено газовий котел Вулкан АОГВ 10 кВт. Для підігріву продуктів харчування облаштовано плиту газову ПГ-4, потужністю 10,9 кВт.
1 ЕНЕРГЕТИКА
1.А Горіння
1.A.4 Мале горіння
1.A.4.b.i - побутові установки
020202 – Комунально-побутовий сектор, установки для спалювання менше 50 МВт
- Котел газовий Вулкан АОГВ 10 кВт, призначений для виробництва теплової енергії на теплопостачання адміністративної будівлі майданчика в холодний період року. Паливо – природний газ в кількості 4730,4 м3/рік. Димові гази відводяться димовою трубою діаметром 0,1 м, висотою 1 м. При експлуатації обладнання в атмосферу викидаються:, Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]), оксид вуглецю та парникові гази в тому числі Азоту(1) оксид (N2O), Вуглецю діоксид, Метан. Фонд робочого часу джерела викидів 4380 год/рік.
- Плита газова ПГ-4 (неорганізоване джерело викиду), призначена для підігріву продуктів харчування протягом року. Паливо – природний газ в кількості 112 м3/рік. При експлуатації обладнання в атмосферу викидаються: Оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NO2]), оксид вуглецю та парникові гази в тому числі Азоту(1) оксид (N2O), Вуглецю діоксид, Метан. Фонд робочого часу джерела викидів 80 год/рік.
Опис та місце розташування виробництв та технологічного обладнання, на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування.
Відповідно до переліку виробництв та технологічного устаткування (Додаток 3, підпункт 5 пункту 3 розділу II до Інструкції [Л. 12] про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обгрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами №448 від 27.06.2023 р.) на проммайданчику відсутні виробництва та технологічне устаткування на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування.
Опис груп обладнання – потужність, режими роботи
Котел газовий Вулкан АОГВ 10
Потужність: проєктна* -33,89 Гкал/рік , фактична - 25,68 Гкал/рік;
Продуктивність технологічного устаткування – 0,0086 Гкал/год.
Баланс часу роботи устаткування- теплопостачання 4380 год роботи.
Плита газова ПГ-4
Потужність: проєктна* -0,63 Гкал/рік , фактична - 0,58 Гкал/рік;
Продуктивність технологічного устаткування – 0,008 Гкал/год.
Баланс часу роботи устаткування- підігрів продуктів харчування 80 год роботи.
Опис груп обладнання, введення в експлуатацію, нормативний строк амортизації, модернізація
Поряд ковий номер |
Технологічне обладнання (виробництво, лінія, устаткування) |
Дата введення в експл., рік |
Норм. строк амортизації, рік |
Дата останньої реконструкції або модернізації |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
1 |
Газовий котел Вулкан АОГВ 10 |
2006 |
30 |
- |
2 |
Плита газова ПГ-4 |
2006 |
10 |
- |
Дата останньої модернізації чи реконструкції: модернізація та реконструкція обладнання на підприємстві не проводилась. Обладнання знаходиться в справному стані, поточне обслуговування та ремонти проводяться відповідно з графіком обслуговування власною службою або спеціалізованими організаціями.
16.7. Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
У відомостях щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами наводяться дані, які отримані в результаті проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на об'єкті, шляхом систематизації інформації стосовно розміщення джерел утворення та викидів, видів і кількості забруднюючих речовин, що надходять з таких джерел в атмосферне повітря, пилогазоочисного обладнання, а також даних, які є складовою документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів.
Відповідно до Переліку найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин, викиди яких в атмосферне повітря підлягають регулюванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2001 № 1598 [Л. 10], та Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік (додаток 1 до Інструкції про порядок та критерії взяття на державний облік об'єктів, які справляють або можуть справити шкідливий вплив на здоров'я людей і стан атмосферного повітря, видів та обсягів забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря, затвердженої наказом Мінекоресурсів України від 10.05.2002 № 177 та зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22.05.2002 за № 445/6733 [Л. 11]), надаються:
– перелік найбільш поширених забруднюючих речовин та їх обсяги, викиди яких підлягають регулюванню та за якими здійснюється державний облік;
– перелік небезпечних забруднюючих речовин та їх обсяги, викиди яких підлягають регулюванню та за якими здійснюється державний облік;
– перелік інших забруднюючих речовин та їх обсяги, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об'єкта;
– перелік забруднюючих речовин та їх обсяги, для яких не встановлені ГДК (ОБРД), в атмосферному повітрі населених міст.
Відповідно до Переліку забруднюючих речовин та порогових значень потенційних викидів, за якими здійснюється державний облік [Л. 11]) підприємство не підлягає постановці на державний облік у галузі охорони атмосферного повітря.
Перелік видів та обсягів забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами |
|||||
Таблиця 16.1 |
|||||
№ з/п |
Забруднююча речовина |
Фактичний обсяг викидів (т/рік) |
Потенційний обсяг викидів |
Порогові значення потенційних викидів для взяття на державний облік |
|
код |
найменування |
||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,012407 |
0,012407 |
1,5 |
2 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
8,66 |
8,66 |
500 |
3 |
12000 |
Метан |
0,000154 |
0,000154 |
10 |
|
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,0108664 |
0,0108664 |
|
4 |
04001 |
Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту |
0,010851 |
0,010851 |
1 |
5 |
04002 |
Азоту(1) оксид (N2O) |
0,0000154 |
0,0000154 |
0,1 |
Усього для підприєм-ства |
|
|
8,6834274 |
8,6834274 |
|
Найбільш поширені забруднюючі речовини |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,012407 |
0,012407 |
1,5 |
|
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,010851 |
0,010851 |
|
2 |
04001 |
Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту |
0,010851 |
0,010851 |
1 |
Усього |
|
|
0,023258 |
0,023258 |
|
Небезпечні забруднюючі речовини |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
|
||||
Усього |
|
|
|||
Інші забруднюючі речовини, присутні у викидах об’єкта |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
8,66 |
8,66 |
500 |
2 |
12000 |
Метан |
0,000154 |
0,000154 |
10 |
|
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,0000154 |
0,0000154 |
|
3 |
04002 |
Азоту(1) оксид (N2O) |
0,0000154 |
0,0000154 |
0,1 |
Усього |
|
|
8,6601694 |
8,6601694 |
|
Забруднюючі речовини, для яких не встановлені ГДК (ОБРД) в атмосферному повітрі населених міст |
|||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
1 |
7000 |
Вуглецю діоксид |
8,66 |
8,66 |
500 |
|
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,0000154 |
0,0000154 |
|
2 |
4002 |
Азоту(1) оксид (N2O) |
0,0000154 |
0,0000154 |
0,1 |
Усього |
|
|
8,6600154 |
8,6600154 |
|
Характеристика устаткування очистки газів |
|||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
Таблиця 16.2 |
|||||||||||
Номер джерела викиду |
Найменування ГОУ |
Забруднюючі речовини, за якими проводиться газоочистка |
Ступінь очищення |
Назва таттип установки очистки газу |
На вході в ГОУ |
На виході з ГОУ |
|
||||||||||
Об’ємна витрата газопило- вого потоку , м3 /с |
Масова конце-нтрація мг/м3 |
Масова витрата, г/с |
Об’ємна витрата газопило- вого потоку , м3 /с |
Масова конце-нтрація мг/м3 |
Масова витрата, г/с |
Ступінь очищення газу, % |
|||||||||||
CAS № / CAS |
код |
найменування |
|||||||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
||||
|
Устаткування очистки газів на даному підприємстві відсутні.
Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від об'єкта / промислового майданчика
|
|||
|
|
|
|
|
|
Таблиця 16.3 |
|
Код забруднюючої речовини |
Найменування забруднюючої речовини |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками |
|
1 |
2 |
3 |
|
06000 |
Оксид вуглецю |
0,012407 |
|
07000 |
Вуглецю діоксид |
8,66 |
|
12000 |
Метан |
0,000154 |
|
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,0108664 |
|
04001 |
Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту |
0,010851 |
|
04002 |
Азоту(1) оксид (N2O) |
0,0000154 |
|
|
Усього для підприємства: |
8,6834274 |
|
|
|
|
Дані щодо потенційних обсягів викидів забруднюючих речовин від виробничих і технологічних процесів, технологічного устаткування (установок)
|
||
|
|
|
Найменування виробничого та технологічного процесу, технологічного устаткування: |
||
Комунально-побутовий сектор, установки для спалювання менше 50 МВт |
||
|
Код SNAP |
020202 |
|
|
Таблиця 16.4 |
Код забруднюючої речовини |
Найменування забруднюючої речовини |
Потенційний викид забруднюючої речовини, тонн, з трьома десятковими знаками |
1 |
2 |
3 |
06000 |
Оксид вуглецю |
0,012407 |
07000 |
Вуглецю діоксид |
8,66 |
12000 |
Метан |
0,000154 |
04000 |
Сполуки азоту, в т.ч.: |
0,0108664 |
04001 |
Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту |
0,010851 |
04002 |
Азоту(1) оксид (N2O) |
0,0000154 |
|
Усього за виробничим та технологічним процесом, технологічним устаткуванням (установкою) |
8,6834274 |
|
|
|
16.5. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва (що виконані або/та які потребують виконання).
Підприємство відноситься до третьої групи об’єктів по складу Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, тому інформація про заходи щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів керування не надається згідно п. 4 розділу І Інструкції [Л. 12].
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, які не потребують надмірних витрат та найкращих доступних технологій і методів керування |
|||||
|
|
|
|
Таблиця 16.5 |
|
Код виробни-чого та технологіч-ного процесу, |
Найменування заходу |
Строк виконання заходу |
Номер джерела викиду на карті-схемі |
Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, |
Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря після впровадження заходу, |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Крім того, відповідно до переліку виробництв та технологічного устаткування (Додаток 3 до Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обгрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами) на підприємстві не передбачено впровадження найкращих доступних технологій та методів керування, викиди забруднюючих речовин відповідають вимогам Наказу № 309 від 27.06.2006 р. та Наказу № 177 від 10.05.2002 р.
- Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин
Заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин
На проммайданчику відсутні стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин з показниками, що перевищують встановлені нормативи граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин по досягненню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не розробляються.
Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих граничнодопустимих викидів у процесі виробництва
Усі роботи на підприємстві повинні здійснюватися відповідно з затвердженими технологічними документами (технологічний регламент виробничого процесу, інструкцій).
Сировина та матеріали, що використовується у виробничих процесах, повинна відповідати технічним умовам (погодженим у встановленому законодавством порядку), державним стандартам, санітарним нормам та регламентам технологічних процесів. Використовувати тільки ту сировину, що закладена технічним регламентом, сировинною базою та має висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
Потужність встановленого обладнання не може бути перевищена у процесі експлуатації.
Проводити систематичний контроль виробничих процесів, профілактичний огляд та ремонт технологічного обладнання.
Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Залпові джерела викидів відсутні, заходи не розробляються.
Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.
У плані розвитку підприємства не передбачено його ліквідацію, тому заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов'язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан не розроблені.
Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не плануються, оскільки згідно розрахунку розсіювання на межі розрахункової СЗЗ відсутні перевищення гігієнічних нормативів повітря населених місць.
Таблиця 16.6. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин
Код виробничого і технологічного процесу, технологічного устаткування (установки) |
Найменування заходу |
Строк виконання заходу |
Номер джерела викиду на карті-схемі |
Загальний обсяг витрат за кошторисною вартістю, тис. грн. |
Очікуване зменшення викидів забруднюючих речовин після впровадження заходу, т/рік |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря
Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря розробляється для об'єктів, які згідно із законодавством віднесені до об'єктів підвищеної небезпеки відповідного класу (включені до Державного електронного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки). Підприємство не включено до Державного електронного реєстру об'єктів підвищеної небезпеки, тому заходи не розроблялися.
Таблиця 16.7. Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря
Найменування об'єкта підвищеної небезпеки |
Місцезнаходження об'єкта підвищеної небезпеки |
Найменування, маса, категорія небезпечної речовини чи групи речовин, що тимчасово або постійно використовуються, переробляються, виготовляються, транспортуються, зберігаються на об'єкті |
Індивідуальна назва, клас небезпечних речовин та категорія небезпеки, за якими проводилася ідентифікація об'єкта |
Найменування забруднюючих речовин, які у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного або природного характеру можуть надійти в атмосферне повітря |
Найменування заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації |
Найменування заходів щодо ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайної ситуації |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
- |
Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах
Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах здійснюються відповідно до вимог Методичних вказівок в населених пунктах, де Державною гідрометеорологічною службою України проводиться прогнозування несприятливих метеорологічних умов.
У періоди, коли метеорологічні умови сприяють накопиченню забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери, концентрації можуть різко збільшуватись. Для запобігання утворення підвищених рівнів забруднення атмосфери в подібних ситуаціях на підприємстві опрацьовуються заходи по скороченню викидів в період НМУ.
Відповідно до вимог РД 52.04.52-85 заходи щодо регулювання викидів при НМУ розробляються для 3-х режимів роботи:
Перший режим: заходи повинні зебезпечити зменшення концентрації забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери на 15-20 %:
- контролю за дотриманням режимів роботи виробництва;
- підсилення контролю за роботою контрольно-вимірювальних приладів та автоматичної системи управління;
- роботи обладнання в форсованому режимі;
- продувки та чистки обладнання, ремотних робіт;
- контролю за герметичністю газопроводів;
Другий режим: заходи повинні зебезпечити зменшення концентрації забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери на 20-40 %:
- потужності окремого обладнання на 20%;
- обладнання, якщо підходить термін початку планово-ремонтних робіт.
Третій режим: заходи повинні зебезпечити зменшення концентрації забруднюючих речовин у приземному шарі атмосфери на 40-60 % або повної зупинки обладнання:
- потужності обладнання на 40%;
- обладнання, робота якого пов’язана із забрудненням повітря.
16.10. Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами законодавсту
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами надаються для джерел викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування (основні джерела), та для всіх інших джерел. Відповідно до переліку виробництв та технологічного устаткування ( Додаток 3 до Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обгрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами) на підприємстві не передбачено впровадження найкращих доступних технологій та методів керування, оскільки таке устаткування відсутнє.
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів |
||||
|
|
|
|
|
Номер джерела викиду на карті-схемі |
- |
- |
||
Місце розташування джерела викиду |
X = |
- |
Y = |
- |
Максимальна витрата викиду, м3 /с |
- |
|
|
|
Висота викиду, м |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Таблиця 16.8 |
Найменування забруднюючої речовини |
Граничнодо-пустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3 |
Затверджений граничнодопустимий викид |
Строк досягнення затвердженого значення |
|
мг/м3 |
г/с |
|||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
ВІДСУТНІ. |
||||
|
|
|
|
|
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів |
||||
Номери джерел викидів: |
1 |
Димова труба котла Вулкан АОГВ 10 |
||
|
|
|
Таблиця 16.9 |
|
Найменування забруднюючої речовини |
Гранично допустимий викид відповідно до законодавства, мг/м3 |
Затверджений граничнодопустимий викид, |
Термін досягнення затвердженого значення |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
Для речовин, на які не встановлені нормативи граничнодопустимих викидів відповідно до законодавства, встановлюються наступні величини масової витрати (г/сек): |
||||
Оксид вуглецю |
0,00089 |
|
З дати отримання дозволу |
|
Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту |
0,00163 |
|
З дати отримання дозволу |
Для неорганізованих стаціонарних джерел нормативи гранично допустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюються. Регулювання викидів від цих джерел здійснюється шляхом встановлення вимог що викладені в умовах видачі дозволу.
Таблиця 16.10 Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання не встановлюються .
Таблиця 16.11 Перелік заходів щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремого типу обладнання
Заходи, щодо здійснення контролю за дотриманням встановлених технологічних нормативів викидів, що відводяться від окремих типів обладнання не встановлюються .
Таблиця 16.12. Дозволені обсяги залпових викидів
|
|
|
|
|
||||||||||
|
||||||||||||||
Заходи, щодо дозволених обсягів викидів для залпових джерел викидів не встановлюються, оскільки такі джерела відсутні.
16.11. Відповідність оцінки впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря за даними результатів розрахунків розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі та даним, що одержані при проведенні інструментальних методів досліджень акредитованими лабораторіями в установленому законодавством порядку
Підприємство відноситься до третьої групи об’єктів по складу Документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, тому оцінка впливу викидів забруднюючих речовин на стан забруднення атмосферного повітря що здійснюється за даними результатів розрахунків розсіювання не надається згідно п. 4 розділу І Інструкції [Л. 12]. Та у зв’язку з тим, що СЗЗ не нормується і встановлюється за результатами розрахунку розсіювання, є необхідність провести розрахунок.
Оцінка впливу викидів на стан атмосферного повітря здійснюється за результатами розрахунку розсіювання. Розрахунок розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі в районі розташування об'єкту діяльності виконано по програмі ЭОЛ 5.3.5 з врахуванням фонового забруднення. Розмір сторін розрахункового прямокутника 250 х 250 м; крок розрахункової сітки 25 х 25 м;
Результати розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі показали, що на сучасне положення максимальні приземні концентрації з врахуванням фонового забруднення атмосфери на межі розрахункової санітарно-захисної зони проммайданчика не перевищує ГДК.