100 річчя Вапнярської операції армії УНР

26 Липня, 2019 р., 21:51
         Маю величезне натхнення від події всеукраїнського значення, яка відбулась 26 липня на станції Вапнярка - відкриття меморіальної дошки на честь подвигу вояків Третьої Залізної дивізії армії УНР, які 100 років тому дали такого прочухана військам російських більшовиків, одеських вурків Мішкі Япончіка та нашим хохлам-перевертням, що аж 11 тисяч аполоґетів комуністичного варіанту "рускава міра", навіки знайшли своє місце попід залізничним насипом у напрямкові до станції Крижопіль. Завдяки цій переможній битві української зброї відкрився шлях до взяття столиці УНР міста Києва. Відправу та освячення меморіальної дошки здійснив місцевий священник ПЦУ. Мав за велику честь привітати місцевих жителів із визначною подією, яка повертає нам правдиву історію, та вкотре ствердити факт того, що Росія, якою б вона не була (царською, білою, червоною, путінською) - завжди була і є історичним ворогом України. У своїй промові подякував за жертовний труд колективам Центр історії Вінниці, Вінницьке історичне товариство, військовим реконструкторам. Також, керівництву Вінницька обласна державна адміністрація, Державний Архів Вінницької Області, Vapnyarska Gromada ОТГ за організацію заходу. Цьому сприяли видання Історичного клубу "Холодний Яр" Roman Koval. Радий був особистому знайомству із краєзнавцями, громадськими активістами Юрій Деркач, Д. Чемний.