КВЕП «Вапнярка водоканал» інформує

Дата: 10.06.2024 11:22

За останній тиждень рейдів виявлено найбільше непрацюючих лічильників води. І випадки схожі між собою – зірвані пломби заводу, скручування показників або просто так знятий. Один споживач взагалі виніс лічильник в руках і показав лічильник контролерам. Багато споживачів оплату проводять без зняття показників, платять завжди сталу величину. При зняті показників контролерами випливають значні суми. Одні розуміють причину боргу і сплачують, інші ведуть себе не зовсім правильно і не хочуть чути за борг. Нагадуємо,  відповідно до закону, контролерам має бути безперешкодний доступ до приладу обліку.

Лічильник — це пристрій обліку, згідно з яким контролером фіксуються показання спожитої води за звітний період. Такі прилади обов’язково пломбуються. Кожен споживач зобов’язаний:

- стежити за справністю та цілісністю лічильника;

- оплачувати за  спожиту воду.

ЗАБОРОНЕНО: втручання у роботу приладу обліку, зрив пломби, встановлення магнітів тощо.

Що буде, якщо зірвати пломбу з водолічильника? Законом передбачено відповідальність за будь-яке втручання у роботу водоміру, зокрема, штрафні санкції. У разі виходу з ладу вузла обліку він підлягає заміні на справний та прийняттю на абонентський облік протягом п’яти робочих днів з дня виявлення факту виходу з ладу. Будь-які дії з приладом обліку узгоджувати з Водоканалом.

Кількість  випадків порушень приведені в таблиці:

Район містечка

Лічильники не працюють, шт

Несанкціонована врізка, споживачів

Не допуск до приладів обліку (лічильників)

Заборгованість, грн

Район містечка

Заявили про додаткову врізку самостійно

Допомагаємо ліквідувати без штрафних санкцій

Район старого елеватора

Відправлено лічильників на експертизу