ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ під час святкування ВОДОХРЕЩА

Дата: 06.01.2024 09:20

Вапнярська місцева пожежна команда та поліцейські офіцери Вапнярської громади закликають громадян дотримуватись правил безпеки під час святкування Водохреща! 6 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща. Напередодні свята Водохреща питання безпеки на льоду є особливо актуальним. Адже саме в цей період виникає ризик виникнення можливих надзвичайних ситуацій на водоймах, оскільки вода зазвичай крижана, для непідготовленої людини таке купання досить небезпечне.

Перед зануренням, пам’ятайте:

- людям із захворюваннями серцево-судинної чи дихальної систем краще утриматися від купання;

- дітям заходити у воду можна тільки з дозволу та під наглядом батьків;

- для здорової людини достатньо буде зануритися у воду до 10-15 секунд, після чого одразу вийти на берег;

- не заходьте у воду у стані алкогольного сп’яніння.

Правила безпечної поведінки на водоймах:

- занурюватися (купатися) необхідно в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;

- до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг;

- після купання обов’язково витріться рушником та переодягніться у сухий одяг, щоб запобігти переохолодженню;

- для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю.

Шановні громадяни! Закликаємо вас відповідально ставитись до власного життя та безпеки своїх рідних! У разі небезпеки телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”!