ОБЕРЕЖНO! СКАЗ!

Дата: 11.09.2023 11:12

ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ТВАРИН ТА ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!!!
ОБЕРЕЖНО СКАЗ!!!

Сказ — це небезпечне гостре вірусне захворювання людей та тварин з ураженням нервової системи. При відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.

Причини сказу і шляхи передавання інфекції:

Джерелом вірусу сказу є дикі та свійські хижі тварини. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: покус; подряпину та мікро ушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.

Якщо вас покусала чи ослинила тварина, негайно зверніться до закладу охорони здоров’я!

- Якщо ви помітили, що на вашу домашню тварину напала агресивна хижа тварина та нанесла покуси, подряпини, ослинення - негайно повідомте спеціалістів Тульчинської районної державної лікарні ветеринарної медицини для вжиття необхідних заходів для запобігання поширенню сказу серед тварин та людей.

Регулярно вакцинуйте домашніх тварин від сказу!!!

Профілактичну вакцинацію проти сказу щорічно проводять спеціалісти ветеринарної медицини шляхом подвірних обходів. Обов’язково вакцинуйте своїх домашніх улюбленців!!!! Якщо з якихось причин тварина була не вакцинована (прибилась, була придбана) або мала контакт з хижою агресивною твариною звертайтесь до Тульчинської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

Вакцинація від сказу -це єдиний спосіб запобігання виникнення хвороби на сказ!!!