В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб

Дата: 02.05.2023 10:42

З 2 травня 2023 р. дані про зниклих будуть вноситися в Єдиний реєстр зниклих безвісти. Реєстр розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.

У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, що використовуються для забезпечення обліку осіб.

«Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього будуть мати визначені посадовці: представники Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу.

Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна нагадує, що у Вінницькій області також можна звернутись до:

• Офісу регіонального координатора Уповноваженого Кабінету Міністрів України з питань безвісти зниклих осіб за особливих обставин Марії Довжик

за адресою: м. Вінниця, вул. Єрусалимка, 8

+38 097 723 27 97 або гаряча лінія для звернень +38 093 570 06 01

vt.prostir.poshuk@gmail.com

• Офісу Центрального регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Керівник - Юлія Приймак

Адреса: м. Вінниця, вул. Театральна, 15.

Тел: 0 800 200 606

Консультації по телефону з 10:00 до 16:00 Запис на прийом - з 9:00 до 17:00

Графік роботи - з 9:00 до 18:00

Держава робить все можливе, щоб повернути та знайти кожного!

Джерело: Вінницька ОВА