ПРО НОВІ ВИКЛИКИ МЕДИЧНОЇ РЕФОРМИ

Дата: 19.04.2023 21:44

1 квітня 2023 року стартував другий етап реформи охорони здоров’я. До сьогодні реформа діяла тільки на первинці – пацієнт міг обрати сімейного лікаря, терапевта або педіатра незалежно від місця реєстрації, підписати з ним декларацію та отримувати медичну допомогу. Другий етап реформи стосується вже вторинної ланки, а саме всіх лікарень та закладів, які надають спеціалізовану допомогу. Якщо раніше лікарні фінансувалися за рахунок кількості місць завдяки субвенції з бюджету, то тепер виплати Національна служба здоров’я України надаватиме лікарням за кількість наданих послуг. Зрозуміло, що таким чином зміниться карта медичних закладів. Саме про це і йдеться в проекті Постанови Кабінету Міністрів «Про організацію спроможної мережі закладів охорони здоров’я». І якщо первинна медична допомога (сімейна медицина) залишається незмінною, то лікувальні заклади вторинного рівня пропонують розділити на медичні заклади: загальні, кластерні й надкластерні. Що це? Саме про це сьогодні розповів директор КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» Тарас Володимирович Кубаль, завітавши до Вапнярської територіальної громади. Крижопільський медичний керманич в актовій залі Вапнярської селищної ради презентував присутнім спроможності окружної лікарні, розповів про перелік надаваних послуг та перспективи розвитку медзакладу. Говорили досить предметно про можливості лікарні, кількість законтрактованих пакетів, кадровий потенціал та матеріальну базу. Наразі це «перша медична ластівка» в нашій громаді. До 1 травня по всій Україні триватиме процес надання пропозицій від медзакладів, тому до розгляду пропозицій від всіх медзакладів вторинки слід віднестися серйозно і розсудливо. Зрештою – вибір за пацієнтами.