ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ розгляду питання щодо відмови від раніше присвоєного імені І.Д.Черняховського Історичному музею с. Вербова

Дата: 15.06.2022 16:11

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

Громадське обговорення проводиться у відповідності до Законів України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам  права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімі) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 р. № 989, згідно рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України, рішення виконавчого комітету Вапнярської селищної ради «Про громадське обговорення щодо відмови від раніше присвоєного імені І.Д.Черняховського Історичному музею с. Вербова» від 14.06.2022 року № 62, враховуючи Закон України «Про правовий режим воєнного стану» та Указ Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні».

Мета даного обговорення – врахування думки громадськості стосовно перейменування музею, забравши з найменування музею раніше присвоєне йому ім’я Івана Даниловича Черняховського. Участь в даному обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Найменування організатора     громадського обговорення

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вапнярської селищної ради

Найменування юридичної   особи, якій пропонується   відмінити раніше присвоєне  ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події

Історичний музей імені                                           І.Д. Черняховського с. Вербова

Ім’я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується відмінити юридичній особі, та обгрунтування такої пропозиції

Іван Данилович Черняховський

Обгрунтування -  Черняховський Іван Данилович (1906-1945) – радянський військовий діяч, генерал армії, двічі Герой Радянського Союзу (1943, 1944). Проживав у с. Вербова та смт. Вапнярка на Вінниччині. Брав активну участь у встановленні радянської влади в Україні: як секретар Вербівського комсомольського осередку, приділеного до Тульчинського батальйону ЧОН, у 1921-1923 рр. брав участь у ліквідації українських повстанських загонів, за що був нагороджений пістолетом «Маузер». У 1928- 1931 рр. служив у 17-му корпусному артилерійському полку, який дислокувався у Вінниці. Брав участь у вигнанні нацистських окупантів з України, командувач 3-го Білоруського фронту. Причетний до масових репресій проти польських вояків Армії Крайової у липні 1944 р. після взяття червоноармійцями Вільнюса. Як командувач фронту, безпосередньо відповідальний за воєнні злочини проти цивільного населення на території Східної Пруссії. 18.02.1945 за нез’ясованих обставин був важко поранений, у той же день загинув. Був похований у Вільнюсі, але після відновлення незалежності Литви прах генерала був перепохований у Москві (1992). На території Калінінградської області (ексклав РФ на Балтиці) існує м. Черняховськ (до 1946 – Інстербург).

Суб’єкти, що внесли пропозиції щодо відміни раніше присвоєного юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події

Історичний музей імені                                                І.Д. Черняховського с. Вербова,

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Вапнярської селищної ради

Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації реєстрації учасників

Строк проведення – з 15.06.2022 р. – по 01.08.2022 р.

Місце  проведення - за посиланням

Час проведення – цілодобово протягом 48 днів з дати опублікування повідомлення про проведення громадського обговорення

Поштова адреса та (або) адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій (зауважень)

Адреса електронної пошти - vapn.osvita@ukr.net

Номер телефону – відсутній стаціонарний телефон

Строк подання пропозицій - 15.06.2022 р. – 01.08.2022 р.

Форма для подання пропозицій (зауважень) – онлайн обговорення у формі електронних консультацій за посиланням

Місцезнаходження та (або) адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення

Місцезнаходження – вул. Привокзальна, 1, смт. Вапнярка, Тульчинський р-н., Вінницька обл.

Адреса електронної пошти - vapn.osvita@ukr.net

Номер телефону організатора громадського обговорення – відсутній стаціонарний телефон

Прізвище та імя особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення

Шульган Євгенія Сергіївна

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення

Строк - протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень)

Спосіб – узагальнений  звіт, оприлюднений на офіційному  сайті Вапнярської територіальної громади, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на громадське обговорення, інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення громадського обговорення.

Надсилайте свої зауваження та пропозиції з 15.06.2022 р. до 01.08.2022 р. за поиланням https://forms.gle/3zKs4bdLYEhtsYGw7.