ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА – ХЛОР

Дата: 23.05.2022 14:00

ХЛОР–  зеленувато-жовтий  газ  з  різким  запахом,  важчий  повітря.

Під  час  випаровування  в  повітря  рідкий  ХЛОР утворює  з  водяним  паром  білий  туман.

Ознаки  отруєння  хлором –  різкий  біль  за  грудиною,  сухий  кашель, блювання, задуха,  порушення  координації  рухів,  сльозотеча.

ДІЇ  В  УМОВАХ  ВИКИДУ  (ВИЛИВУ)  ХЛОРУ

• Виходити із   зараженого  району  перпендикулярно до   напрямку  руху  вітру.
  • Покинути  квартиру (будинок)  виключити  при  цьому  всі  нагрівальні прилади взяти документи  та  гроші.
  • Якщо  не  можливо  покинути  квартиру (будинок)  треба    негайно  провести  її (його) герметизацію (щільно  зачинити,  вікна, двері, вентиляційні отвори).
  • Одягнути засоби індивідуального захисту (респіратори, ватно-марлеві пов`язки,  змочені  2%   розчином  соди).

ПЕРША  ДОПОМОГА ПРИ ОТРУЄНІ  ХЛОРОМ

• при можливості вийти за межі зони дії  отруйної речовини;
  • забезпечити  доступ  чистого  повітря;
  • зняти  забруднений  одяг  і  теплою  водою  обмити відкриті контактні  ділянки  шкіри;
  • у разі пошкодження очей, промити великою кількістю води     або слабким розчином соди (1  чайна  ложка  на  склянку води);
  • полоскати ротову  порожнину  та  ніс  содовим  розчином (1 ч. л. соди  на 1 склянку  води)  для  мінімізації  ушкодження  слизових  оболонок  застосувати інгаляції з додаванням соди.

ХЛОР  ВАЖЧИЙ  ПОВІТРЯ,  ТОМУ  НАКОПИЧУЄТЬСЯ  В  НИЗЬКИХ  ДІЛЯНКАХ, ПІДВАЛАХ,  ТУНЕЛЯХ

Враховуючи  властивості  хлору,  необхідно  використовувати  верхні  поверхи будинків та  горищ   виходити  із  зараженого  району  по  підвищеним  місцям.

Ні в якому разі не переховуватись у підвальних приміщеннях.

При  виявленні   витоку  хлору  негайно  повідомляйте за  телефоном «101».

Лікар загальної практики сімейної медицини Вапнярського МЦ ПМСД Олександр РЯБОКОНЬ.