З 1 квітня у громаді зміняться тарифи на водопостачання та водовідведення

Дата: 31.03.2022 14:37
Кількість переглядів: 2001

Відповідно до рішення виконавчого комітету Вапнярської селищної ради № 26 від 22.03.2022 р. затверджено нові тарифи на водовідведення та водопостачання. Так, з 1 квітня 2022 року мешканці Вапнярки та Містечка платитимуть за водопостачання 38 гривень та за водовідведення – 38 гривень. Бюджетні споживачі платитимуть за водопостачання 107,04 грн. й за водовідведення – 108,96 грн. за м.

КВЕП "Вапнярка-Водоканал" змушене збільшити вартість водопостачання та водовідведення, адже чинні тарифи були розроблені з фактичних даних 2019 року та складав 2,10 грн за м3. А за останні роки відбулося неодноразове зростання цін на електроенергію, реагенти для очищення води, паливно-мастильні матеріали, розміри мінімальної заробітної плати тощо. І ціни на складові собівартості продовжують зростати.

Вапнярська селищна рада неодноразово допомагала підприємству. А навесні 2022 року було заплановано розпочати будівництво нового водогону у громаді. Проте напад Росії на Україну і війна внесла свої корективи. Наразі КВЕП "Вапнярка-Водоканал" працює в сталому режимі, всі працівники виконують свої службові обов'язки, однік навіть при подальшій підримці з боку місцевої влади, сталій роботи колективу, при старих тарифах підприємству загрожує банкрутство. Тому збільшення тарифів – це єдиний вихід зі скрутного фінансового становища підприємства.

Отож, з 1 квітня 2022 року затверджено нові тарифи на водопостачання:

ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ:

- за послуги з водопостачання в розмірі 38,00 грн. 1 м3;

- за послуги з водовідведення в розмірі в розмірі 38,00 грн. за 1 м3, що в підсумку складатиме 76,00 грн.

ДЛЯ БЮДЖЕТНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ТА ІНШИХ СПОЖИВАЧІВ:

- за послуги з водопостачання в розмірі 107,04 грн. 1 м3;

- за послуги з водовідведення в розмірі в розмірі 108,96 грн. за 1 м3, що в підсумку складатиме 216 грн.

У разі зміни ставок, податків і зборів (обов'язкових платежів, мінімального рівня заробітної плати, інших обов'язкових платежів і зборів, цін і тарифів на матеріальні та паливно-енергетичні ресурси за поданням начальника КВЕП "Вапнярка-Водоканал" розрахунків скоригованих тарифів та послуг водопостачання та водовідведення виконавчим комітетом Вапнярської селищної ради, запроваджений механізм коригування тарифів, згідно з нормами чинного законодавства.