ПІДТРИМКА ГРОМАД У СТВОРЕННІ ТА МОДЕРНІЗАЦІЇ ЦНАП

Дата: 15.01.2022 12:12

Одним із маркерів успішності реформи децентралізації, розпочатої 2014 року, є розбудова системи ЦНАПів. Завдяки реформі громади дістали більше повноважень у сфері адміністративних послуг і наразі можуть самостійно визначати перелік послуг, умови їх надання, запроваджувати супутні та додаткові сервіси. Разом з тим, в Україні значна кількість громад потребують допомоги у створенні або модернізації системи надання адміністративних послуг.

Саме з такою консультативною метою 13 січня 2022 року  експерти проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні», який впроваджується підвідомчою організацією Шведської асоціації місцевих влад і регіонів (SALAR), завітали до Вапнярської територіальної громади, яка потрапила в 30-ку перших громад в області в черзі на відкриття ЦНАПів.  Під час діалогу із селищним головою Олександром Горенюком та директором відділу Вапнярського ЦНАПу Романом Савчуком було обговорено стан готовності приміщення, хід реалізації доступу до програмного адміністрування, спектру надаваних в майбутньому адмінпослуг, обсягів фінансування та шляхів залучення державних коштів тощо. Слід зазначити, що одним із  основних напрямків роботи проекту є  інформування та залучення населення, тому задля посилення здатності громади інформувати про послуги у ЦНАП та провернути увагу жителів до демократичних процесів у громаді вирішено залучити до інформаційної кампанії головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді та спорту Вапнярської селищної ради Євгенію Шульган. Також, окрім законодавчої підтримки та адвокації, експертної підтримка, інформаційної промоції експерти розповіли про тренінгові програми, в процесі проведення яких керівництво та персонал ЦНАП набуде необхідних професійні знань в сфері надання адмінпослуг населенню, включаючи аспекти вивчення ділової етики та гендерної рівності. Напрацювань вже є багато, за результатами яких можна зробити висновки по темпах виконання ремонтних робіт з реконструкції приміщення для нового ЦНАПу, закупівлі сучасного професійного обладнання для надання адмінпослуг  тощо. Роботи попереду ще чимало, тому разом із експертами визначено спектр пріоритетів в подальшому співробітництві в рамках проекту.