Пошук

ЗАЛУЧАЄМО РЕСУРСИ - РОЗВИВАЄМО ГРОМАДУ!

Дата: 06.10.2021 21:39
Кількість переглядів: 858

 М’яким килимом золотавого листя вкрилася земля навруги, тонким мереживом павутини бабиного літа прикрашений кожен куточок природи, всюди цвітуть яскраві осінні квіти, в садах триває пора рум’яного врожаю, а з під дерев немов парасольки визирають лісові гриби. Це пора ОСЕНІ. Цьогорічна осінь для Вапнярської громади є не просто гарною, барвистою і золотаволистою порою, а ще й знаковою та ювілейною, адже 8 вересня Вапнярській громаді, яка вступила в ряди об’єднання в рамках реформи децентралізації однією з найперших на Вінниччині,  виповнилося ювілейних п’ять літ. Саме цього дня на сесії Вапнярької селищної ради депутати прийняли рішення про початок існування Вапнярської громади в статусі об’єднаної територіальної. Разом з тим, цьогорічний вересневий ювілей зовсім скоро переплететься із ще однією подією: минулого року такої ж жовтневої днини Вапнярська громада завершила виборчий процес та наразі може підбити підсумки діяльності Вапнярської селищної ради за рік роботи на чолі з новообраним вдруге селищним головою Олександром Петровичем Горенюком.

   Прагнучи, щоб Вапнярська громада стала економічно розвиненим, екологічно чистим регіоном з ефективним використанням природно-ресурсного потенціалу, привабливим інвестиційним кліматом, стійким ростом добробуту та соціально-високим духовним рівнем, необхідно плідно працювати та втілити в життя ще багато амбіційних планів та проєктів. Заплановане вже розпочалося, і вже отримано субвенцію в розмірі 850 тис. грн.         з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, зокрема на капітальний ремонт фасадів з утепленням та заміною віконних та дверних блоків на металопластикові і благоустрою прилеглої території будівлі поліклініки по вул. Незалежності, 196 в смт Вапнярка.

   Дозвілля та відпочинок жителів громади, зокрема молоді – серед основних пріоритетів діяльності роботи місцевої влади.  Початок та реалізацію таких ідей покладено ще восени минулого року, коли у Вапнярці за участі Вапнярської селищної ради, сприяння народного депутата України Лариси Білозір та  фінансової підтримки інвесторів групи компаній «Епіцентр» було відкрито новий спортивний багатофункціональний майданчик зі спортивним покриттям. Наразі місцева влада готується до  реалізації ще одного цікавого  проєкту «Нове будівництво скейт-парку в межах стадіону “Локомотив” по вул. Стадіонна 2в, в смт Вапнярка Томашпілького району Вінницької області”, на що спрямовано 300 тис. грн.. Це дозволить значно  покращити  умови для відпочинку та дозвілля як вапнярчан, так і жителів прилеглих сіл, які входять до складу територіальної громади.

   Розуміють місцеві посадовці і про необхідність залучення коштів для  закладів освіти на ремонт будівель шкіл, завершення недобудов, закупівлю обладнання для класів та оновлення навчальних кабінетів, інтер’єрів у коридорах, класах та інших приміщеннях школи. Тому Вапнярська селищна рада і зацікавилася Урядовою Програмою “Спроможна школа для кращих результатів”, яка допомагає зробити школи безпечним та комфортним середовищем для кожного учня та вчителя. На фінансування проєктів можуть претендувати будь-які опорні школи та інші школи, у яких здобувають освіту не менше 350 учнів.  Завдяки участі в проекті Вапнярська громада вже  отримала субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію програми “Спроможна школа для кращих результатів”  у 2021 році: у Вапнярську загальноосвітнью школу I—III cтупенів № 1 ім. І. Д. Черняховського придбано  кухонне обладнання на суму 666 тис. 500 грн.

  Окрім цього, систематично здійснюється моніторинг рівня використання IT-технологій у школах, а також відслідковуються  якісні зміни, адже відомо, що недостатня комп’ютеризація українських шкіл перешкоджає розвитку інноваційної освіти. Згідно Постанови КМУ від 21.04.2021р. №403 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на заходи, спрямовані на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти» очікується надходження 60–ти ноутбуків для загальноосвітніх навчальних закладів Вапнярської громади в сумі 1 млн. 202 тис. 400 тис. грн..

   Обличчя Вапнярської громади на світовій арені за останній рік також суттєво змінилося і інвестиційно зацікавило іноземних партнерів. Завдяки ініціативі МГО «Україна-Польща-Німеччина", спортивного товариства "Колос", ГО Єврорегіон "Дністер" відбулося  знайомство з польськими сусідами, започаткована молодіжна українсько-польська співпраця, передача свого досвіду та налагодження співпраці з ґміною Ґрабув Лодзинського воєводства Республіки Польща та безпосередньо бурмістром Янушем Ягодзінським. Наприкінці серпня 2021 року  обговорено перспективи співпраці, які почнуть реалізовуватися вже найближчим часом, а наразі польська сторона офіційно сесійно підтвердила свою згоду на підписання найближчим часом Угоди про співпрацю між Вапнярською громадою та польською ґміною Ґрабув.

   Цьогоріч в рамках міжнародного співробітництва Вапнярська громада відновила інвестиційні зв’язки із давніми партнерами із Республіки Молдова міста Шолданешти, делегація якого прибула до Вапнярки в серпні цього року на святкування Дня Незалежності України.  В рамках міжнародного візиту  було обговорено подальшу співпрацю та перспективи напрацювання чотиристоронньої угоди за участі громад України, Польщі, Молдови та Румунії.

  В останні роки роль місцевого самоврядування в Україні суттєво змінилася і з  новачка у економічних відносинах Вапнярська громада поступово перетворилася на активного учасника рівноправних взаємодій з іншими партнерами в економічних процесах. Створення ТГ запустило нові механізми розвитку, для яких є необхідними нові ролі та повноваження місцевого самоврядування, що забезпечують більшу життєздатність громад, їхній доступ до інвестицій в інфраструктуру, комерційні та соціальні проєкти, адже залучення інвестицій та інвестиційна політика громад в цих умовах є важливою передумовою їхнього добробуту та соціально-економічного розвитку. І Вапнярській селищній раді є до чого рухатися в цьому напрямку. Отож, до завершення 2021 року ще очікується надходження 700 тис.грн з державного бюджету на завершення реалізації кількох проектів, зокрема будівництво скейт-парку в межах стадіону “Локомотив” по вул. Стадіонна 2в в смт Вапнярка.

   Слід зазначити, що децентралізація влади в Україні передбачає не просто передачу повноважень для надання послуг, не лише фінансових ресурсів, а надання якісних адміністративних послуг, адже реформується місцеве самоврядування. І Вапнярська селищна рада усвідомлює, що Центри надання адміністративних послуг в  громаді дасть змогу покращити та спростити доступ громадян до таких послуг, зробити отримання таких послуг більш зручним для споживачів, що є необхідною передумовою створення сервісної держави. Тож находження у розмірі   находження 1 млн. 600 тис. грн. та 350 тис. грн. з обласного бюджету на реконструкцію приміщень будівлі поліклініки в Центр надання адміністративних послуг у Вапнярці по вул. Незалежності, 196. забезпечать інтегроване надання різних послуг в одному місці і щонайменше чотири послуги за півгодини можна отримати в ЦНАПі громади, а не як раніше для цього потрібно буде їхати в Томашпіль чи Тульчин. 

 Безпека жителів та правопорядок у громаді – також на постійному контролі місцевої влади. Нещодавно селищному голові Вапнярської територіальної громади Олександру Горенюку Міністром внутрішніх справ України Денисом Монастирським та представниками Національної поліції України вручено свідоцтво та ключ від службового автомобіля марки Renault Duster для поліцейських офіцерів Вапнярської громади. А також кожен поліцейський отримав службову помпову рушницю, яка є зброєю несмертельної дії і покликана зупинити правопорушника.  Передача автомобіля відбулась в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади» і авто отримали поліцейські, які в липні цього року закінчили спеціальні курси і стали поліцейськими офіцерами громади  - це Артур Вознюк та Олександр Кривко. Згодом буде закуплено ще одне авто для поліцейських Вапнярської громади, на що вже виділено кошти з місцевого бюджету. 

  Масштаби реалізованих проектів та виконаних завдань, а ще майбутніх планів Вапнярської селищної ради вражають, адже проектною діяльністю охоплена перш за все найбільша із всіх сфер – соціальна, яка у широкому розумінні включає всі відносини між людьми і групами людей у сфері життєдіяльності держави, відтворенні індивідуума і споживанні матеріальних і духовних благ.  В цілому, загальна сума коштів,  які передбачено залучити на розвиток соціальної інфраструктури та сфери послуг громади становить 5 млн. 668тис. 900 грн.

   Звичайно у цей непростий час всі вчаться  жити по новим правилам, брати на себе повну відповідальність за місцевий бюджет,  за його доцільне використання та наповнення. Вапнярська територіальна громада  також вчиться, реалізовує задумане, креативно підходить до розвитку громади (навіть потрапила до Книги Рекордів України) і разом з тим, раціонально підходить  до зміни методів своєї діяльності, проте сталим залишається лиш одне в роботі органів місцевого самоврядування  - зробити все можливе для того щоб у рідній  громаді було комфортно жити, працювати та народжувати дітей, щоб мешканці Вапнярської  ТГ могли з гордістю сказати що саме тут  те місце,  де варто жити!

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь