ДО УВАГИ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧІВ!

Дата: 28.05.2021 10:48

ГУ ДПС у Вінницькій області інформує фізичних осіб-платників земельного податку ТГ про нарахування плати за землю за 2021 рік до 1 липня поточного року

Платники плати за землю мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

- розміру площ та кількості земельних ділянок, що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

- права на користування пільгою зі сплати податку;

- розміру ставки земельного податку.

Від сплати податку звільняються:

- особи з інвалідністю першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Для проведення даної звірки запрошуємо  до 01 липня 2021 року зявитись з відповідними документами до податкової інспекції.

При собі необхідно мати  документи:

- паспорт, ідентифікаційний код;

- підтвердні документи на земельну ділянку;

- документи, що дають право на встановлення пільги по земельному податку для фізичних осіб (за їх наявності).

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ НЕРУХОМОГО МАЙНА

Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

- об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;

- розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

- права на користування пільгою із сплати податку;

- розміру ставки податку;

- нарахованої суми податку.

Пільги зі сплати податку:

- база оподаткування об'єкта/об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік):

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів. Для проведення даної звірки запрошуємо  до 01 липня 2021 року з’явитись з відповідними документами до податкової інспекції.

При собі необхідно мати  документи:

- паспорт, ідентифікаційний код;

- підтвердні документи на право власності об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості;

- документи, що дають право на встановлення пільги (за їх наявності).