26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2021 08:29

Чорних дат у людства є немало,
Кожна з них — це міна під прогрес.
Найстрашніше, що усіх спіткало, —
Вибух на Чорнобильській АЕС.

26 квітня 1986 року... Була весна - квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про невелике місто Чорнобиль дізнається весь світ. В пам’яті українського народу  - це день Чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Минуло 35 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Чорнобильська трагедія увійшла в історію, в усі хроніки людства як незагоєна рана на тілі України. В той тривожний час наші земляки також за покликом серця відгукнулись на заклик Вітчизни, захищали нашу землю від підступного радіаційного ворога. Безмежно вдячні їм за мужність, героїзм та сміливість! Пройшло 35 років після аварії на ЧАЕС, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Доземно схиляємо голови в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії!.. Перед живими!.. Перед пам’яттю померлих від радіаційного смерчу!..

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЯМ! ВІЧНА СЛАВА!..

З повагою селищний голова Олександр Горенюк, колективи Вапнярської селищної ради та старостинських округів, депутатський корпус та виконавчий комітет.