НЕ ДОПУСТІТЬ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ!

Дата: 10.03.2021 11:25

Шановні громадяни!

Щорічно пожежі у природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша їхня кількість зазвичай припадає на весняно-літній період. Усі види цього лиха супроводжуються такими факторами, як висока температура у зоні вогню, задимлення великих районів, що значно ускладнює боротьбу з пожежею, обмежує видимість, чинить негативний психологічний вплив та подразнює дихальні органи населення прилеглих поселень. Щорічно у суху, спекотну погоду небезпека від лісових та торф’яних пожеж різко зростає. Лісові пожежі виникають головним чином з вини людини та внаслідок дії деяких природних чинників. Причиною загоряння може бути  виробнича діяльність людини (спалювання відходів на прилеглих до лісу територіях) та необережне поводження з вогнем (недопалки, сірники, вогнища).

Вогонь може швидко розповсюдитись і, підхоплений вітром, стати вогненним валом, що знищує на своєму шляху все живе і перетворює ліси в нежиттєздатні пустелі. При цьому виникає велика загроза для населених пунктів, життя людей, домашніх тварин.

У зв’язку з настанням весняно-літнього періоду, підвищенням температури навколишнього середовища, щорічно відзначається збільшення кількості пожеж. Внаслідок чого, громадяни не санкціоновано спалюють суху рослинність та  сміття.

Рятувальники Томашпільського РС звертають особливу увагу на дотримання наступних вимог пожежної безпеки:

- не кидайте незагашені недопалки та сірники в траву;

- не розводьте багаття поблизу будівель і споруд, а також в лісопаркових зонах;

- не залишайте кинутими на вулиці пляшки, бите скло, які перетворюючись на сонці в лінзу, концентрує сонячні промені до спонтанного загоряння знаходиться під нею трави;

- не залишайте промаслений або просочений бензином, гасом і іншими горючими речовинами обтиральний матеріал;

- не користуйтеся піротехнічними виробами;

- не дозволяйте дитячих пустощів з вогнем.

Фахівець СЗЗ з ПНС у Томашпільському районі

ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області

старший лейтенант служби ЦЗ                                                Дмитро ЯКУБОВСЬКИЙ