ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ-НА КОНТРОЛІ!

Дата: 05.02.2021 15:11

Фото без описуФото без опису

"Питання організації харчування учнів є надзвичайно важливим серед інших освітянських питань. Їжа в шкільних  їдальнях повинна бути завжди свіжоприготовлена, доброякісна, мати привабливий вигляд і гарні смакові якості, треті страви – вітамінізовані. А ще окрім цього, потрібно дотримуватися всіх санітарно-гігієнічних вимог при організації харчування.і сьогодні є нагальна потреба переглянути рецептурні пропозиції щодо меню сніданків та обідів, оновити технологічне обладнання у шкільних їдальнях, розробити алгоритм контролю шкільних їдалень батьками та громадськими організаціями», - зазначила  начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Світлана Ревтюх на початку наради з директорами шкіл Вапнярської громади, яка відбулася вчора, 4 лютого на базі Відділу. Першочергово до присутніх було доведено вимоги чинних законодавчих, нормативних та методичних документів щодо організації харчування школярів, зосереджено увагу присутніх на питаннях щодо автономного облаштування харчоблоків, придбання необхідного спеціалізованого технологічного обладнання. Також до присутніх головним спеціалістом відділу освіти, культури, молоді та спорту Олесею  Володимирівною Соколовою було доведено основні вимоги та терміни щодо запровадження системи НАССР в харчоблоках закладів освіти. «Система НАССР не нова і належить до обов’язкових у рамках законодавства більшості цивілізованих країн. При цьому НАССР досить гнучка, її підходи можна застосувати до кожного об’єкта і вона гарантує безпечність продукції на всьому шляху харчового ланцюга, допомагає виявити усі критичні точки, що здатні вплинути на безпечність кінцевого продукту та усунути шкідливі фактори», – відзначила О.В.Соколова.Також обговорено питання забезпечення шкіл протиепідемічними, дезинфікуючими та миючими засобами з метою протидії пандемії корона вірусу.  За результатами наради було визначено напрямки роботи та пріоритетні питання, які необхідно вирішити першочергово.