«Бібліотека - світлий дім – живе дитинство й щастя в нім»

Дата: 29.05.2020 14:34

1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – одне з найбільш «дитячих»  свят у світі. В цьому році це буде 70-е свято дитинства, захисту життя, здоров’я і прав дітей.

Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу.

В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.

Потрібно пам’ятати,що День захисту дітей - це не просто веселе свято для самих діток, а й нагадування дорослим про необхідність захищати права дитини,щоб діти росли здоровими і щасливими, вчилися і займапися улюбленою справою. Дитинство - це  пора сподівань на прекрасне життя, та здійснення мрій, перші улюблені казки, перші віршики.  З книгою кожен мандрує в минуле й майбутнє. Бібліотечні працівники нашої об’єднаної громади  Вапнярської. Колоденської, Височанської  бібліотек бажають  миру і злагоди кожній дитині, кожній родині,  наснаги і мудрості батькам, педагогам, дорослим, серця  яких сповнені любові до дітей. В селищній  бібліотеці  розгорнуто    книжкову   виставку, «Чудова країна -дитинство» яку діти доповнили своїми  ілюстраціями.  Але  на  цьому Свято дитинства не  завершується, адже попереду найулюбленіша пора усіх школярів - літні канікули. Проте, книга влітку не відпочиває, так само, як і бібліотека. Обов’язково знайдіть час для спільної прогулянки з дитиною до бібліотеки. Що може бути кращим, аніж проводити час разом і бачити щасливу дитячу посмішку.Тож нехай стане днем дитини. у всьому світі кожен день.

Я маю право

Тихенько шелестять зелені трави,

Немов співають нам про майбуття:

Тобі,дитино, Богом дане право

На повноцінне сонячне життя.

І на любов, й на синє крило неба,

І на водицю чисту з джерела,

І на сніданок. й ліжечко для тебе,

На казочу,що з книжечки прийшла.

Ти маєш право все на світі знати,

Набути справу милу до душі,

Навчатися, щоби освіту мати

І гартувати сили у труді.

Ти маєш право, щоб завжди на стражі

Твого здоров’я були лікарі ,

Щоб добрі люди щирі і поважні

Раділи твоїй доленьці-зорі.

Життя пелюстко, квіточко  дитино,

В тобі прийдешнє, завязь майбуття,

Хто обрізає дітям право – не людина

І той не гідний власного життя.

Фото без опису.