Увага! Африканська чума!

Дата: 25.02.2020 13:24
Кількість переглядів: 876

 

Фото без опису

Шановні жителі Томашпільського району!

Томашпільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує: що 15 лютого 2020 року встановлено випадок захворювання свиней на африканську чуму (звіт про результати дослідження Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби № 000985п.м./20 від 15.02.2020 ) в господарстві ТОВ «Агро-Астра» с. Коровайний Немирівського  району Вінницької області, в якому утримувалось 460 голів.

         На господарство накладено карантинні обмеження. В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС. 

         Починаючи з 2012 року в Україні зареєстровано 514 випадки захворювання свиней на африканську чуму, із них з початку 2020 року 5 випадків: 1 -  домашні свині, 3 – дикі свині, та 1- інфіковані об’єкти.

   Африканська чума свиней -  це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується здебільшого гострим перебігом та проявляється лихоманкою, значними крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, враженнями внутрішніх органів та високою смертністю, що призводить до значних економічних збитків. Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби – 5-9 діб.

Характерними для хвороби є наступні ознаки:  раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;  підвищення температури тіла до 40.5-42°C;  зниження апетиту, в’ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;  ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок;  синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок; Хвороба охоплює 40-65 % поголів’я тварин, 85-100 % з яких гине впродовж 6-13 діб.

 Зараження свиней відбувається:  1)Шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині);

2) Опосередковано:  через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, стічні води, транспортні засоби; бродячих тварин, птахів, комах та обслуговуючий персонал,  при згодовуванні харчових відходів, що містять продукти забою хворих чи інфікованих тварин.

Вірус АЧС залишається життєздатним:  у м'ясі від хворих тварин – до 155 днів; у гною та ґрунті – до 3 місяців;  в трупах свиней – до десяти тижнів;  у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців;  в солонині – до 1 року;  в замороженому м’ясі – до 3 років.

 Люди не хворіють на АЧС, хворіють лише домашні та дикі свині, незалежно від породи, віку та статі.

 На даний час ефективної вакцини проти АЧС не існує, лікування заборонено законодавством України. Хворих тварин забивають безкровним методом, а трупи спалюють.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство  потрібно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами.  Обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар.  Не дозволяти відвідування господарства стороннім особам.  Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів.  Не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин.  Не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець.  Не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання.

При виявлені захворювання або падежу свиней звертатися до Томашпільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницкій області або у Томашпільську РДЛВМ за контактними телефонами: 2-19-65, 2-16-65.

Пам’ятайте!

При підозрі на АЧС краще перестрахуватись, аніж наразити на небезпеку всіх сусідів !

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь